قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / membrane / ممبران تصفیه آب چیست؟ آشنایی با عملکرد ممبران

ممبران تصفیه آب چیست؟ آشنایی با عملکرد ممبران

ممبران تصفیه آب چیست؟

membrane-water-treatment-introduction

ممبران (ممبرین ، membrane) از چندین لایه نازک یا ورقه های فیلم (thin film composite) که به هم فشرده شده و به طور مارپیچ دور یک لوله پلاستیکی پیچانده شده اند تشکیل شده است.

نحوه عملکرد ممبران

مواد تشکیل دهنده ممبران از نوع مواد نیمه نفوذپذیر یا نیمه تراوا می باشند که مانع عبور آلودگی های شیمیایی و املاح نامطلوب و حتی ویروسها و باکتریها  می گردند بطوریکه ناخالصی ها از خروجی فاضلاب ممبران به بیرون هدایت می شوند و تنها آب از این غشاها عبور می نماید،غشای ممبران توانایی این را دارد که املاح نامناسب موجود در آب تا ابعاد ۰٫۰۰۰۱ میکرون را حذف نماید بدین صورت آبی پاک به دست می آید.

عملکرد غشای ممبرین جهت حذف املاح مضر تا ابعاد ۰٫۰۰۱ میکرون از جمله مواد غیر آلی حل شده ، مواد آلی حل شده ، آلاینده های میکروبیولوژیکی از قبیل آندوتوکسین ها ، ویروس ها و باکتری ها و نیترات و نیتریت و فلزات سنگین مانند جیوه ، آرسنیک ، سرب  روی و… می باشد. ممبرین های با کیفیت بالا دارای استاندارد های NSF , ANSI بوده و املاح و مواد مضر را تا ۹۸ % حذف می کند.

ممبران ها (ممبرین ها) از چند لحاظ تقسیم بندی می گردند. انواع این تقسیم بندی ها بر مبنای ترکیب شیمیایی و ساختار فیزیکی ، اندازه حفره ممبران ، جنس و مدل ممبران ( ممبرین ) می باشد.

ممبران-تصفیه-آب-چیست؟-آشنایی-با-عملکرد-ممبران
ممبران-تصفیه-آب-چیست؟-آشنایی-با-عملکرد-ممبران

مطلب پیشنهادی

ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی

انواع ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی و خانگی

ممبران های دستگاه تصفیه آب خانگی  صنعتی از خصوصیات ممبران های دستگاه تصفیه آب صنعتی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!